تاریخچه

 

تاریخچه

 

گشایش انجمن، به عنوان یک مرکز منحصر به فرد در حوزه هنر صداپیشگی
انجمن دوبله و گویندگی شیراز به عنوان نخستین و تنها مرکز رسمی-تخصصی دوبله و گویندگی در جنوب کشور، مرکز منحصر به فرد این رشته در این منطقه کشور محسوب می شود. این انجمن با شماره 2146 در سال 1391 به صورت رسمی ثبت شد و اردیبهشت ماه سال 1392 با حضور هنرمندان ملی ایران از جمله استاد چنگیز جلیلوند و آقای حامد بهداد و مسؤولان به صورت رسمی گشایش یافت.

انگیزه های تشکیل این انجمن و برنامه ها و اهداف به شرح زیر به مرور زمان به سمت و سوی توسعه همه جانبه رفت:

مرحله آموزش های تخصصی ویژه اعضا تا تولیدات حرفه ای

انجمن با این نگاه طراحی و تعریف شده است که بدان واسطه مشتاقان فعالیت در عرصه دوبله و گویندگی به طور کامل آماده فعالیت در این زمینه شوند.

چراغی به سوی آینده
ما با بررسی نیاز‌های اصلی بخش گویندگی و لزوم توسعه کمی و کیفی فعالیت ها در استان، برنامه ریزی جامعی را در زمینه پرورش علاقمندان انجام داده ایم.

توسعه ملی و بین المللی
همکاری های گسترده با نهادهای مختلف برای معرفی فرهنگ و هنر ایرانی از طریق هنر صدا در راستای قوانین اداری و حقوقی نظام جمهوری اسلامی ایران از مسیرهای مهم حرکت ما به سوی ارتقای سطح فعالیت های انجمن است.

فعالیت در حوزه های مختلف
فعالیت های تخصصی انجمن دوبله و گویندگی در حوزه های دوبله فیلم و انیمیشن، برنامه سازی، گویندگی تیزر، مستند و اجرای صحنه ای و تولید محتوا گسترده شده است. برای آشنایی بیشتر نهادها و علاقمندان با نوع و نحوه فعالیت های انجمن بخش گزارش های تصویری و نمونه کارها در سایت فعال است.

نگاه حرفه ای
در تمام برنامه های انجمن، نگاه حرفه ای به سمت و سوی فعالیت های خلاقانه دیده می شود و نهادینه شده است. فعالیت های آموزشی نیز به همین شکل است.

ارتباط پیوسته
بخش پذیرش سفارش انجمن همواره آماده دریافت پیشنهادات کاری است. همچنین بخش انتقادات و پیشنهادات نیز آمادگی دریافت نظرات علاقمندان را دارد.

مرکز تخصصی صداپیشگی در راه تربیت نسل تازه صداهای ماندگار
الگوی پایدار آموزش ها در انجمن دوبله و گویندگی شیراز، تاریخ دوبله ایران است که بزرگ ترین و ماندگارترین صداها در آن فرصت پرورش و بروز پیدا کرده اند. انجمن بر اساس همین الگوها، در راستای تربیت و پرورش صداپیشگان حرفه ای دارای شرایط کافی و لازم فعالیت اولیه خود را متمرکز کرده است.

برنامه های زنده
تولیدات صحنه ای و اجراهای زنده بر پایه محتوای مناسب، بیان شیوا و صدای مناسب بر مبنای ساختار شکل می گیرد. تولید محتوای برنامه زنده در انجمن از پایه های اصلی فعالیت ها است.

نشست ها و کارگاه های تخصصی
با هدف گردهمایی علاقمندان و مشتاقان هنر دوبله و فن گویندگی، کارگاه ها و نشست های تخصصی به طور پیوسته و همیشگی در انجمن دوبله و گویندگی شیراز برگزار می گردد.


چاپ  

انجمن دوبله و گویندگی شیراز

مجمع تخصصی رسمی در حوزه صداپیشگی با هدف تربیت نسل تازه علاقمندان به هنر دوبله و گویندگی و انجام تولیدات حرفه ای

نخستین و تنهـا مرکز معتبر تجمیع صداپیشگان آموزش دیده و با تجـربه در کنار یکدیگــر با انگیزه تولید محتوا و انجـام آثار حرفــه ای

 

logo-samandehi

بخش ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه انجمن ایمیل خود را وارد نمایید.

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده